Září 2010

Pique nabádá Torrese k odchodu

30. září 2010 v 16:07 | Barunka |  Fernando Torres

Barcelonský obránce chce, aby se liverpoolský útočník přidal k němu na Nou Camp.

Gerard Pique tvrdí, že se Fernando Torres bude cítit trapně v zápasech Evropské ligy za Liverpool a přemlouvá ho k odchodu z klubu. Španělský obránce, který spolu s Torresem vyhrál Mistrovství světa, věří, že Torres potřebuje vyhrávat trofeje namísto hraní za tým druhého sledu. Bývalý hráč Manchesteru United říká, že 26-letý útočník bude muset opustit klub z Anfield Road a poohlédnout se po úspěchu jinde.
"Nemůže to takhle dál pokračovat, to je prostě nemožné," řekl Pique pro Daily Star Sunday. "Mluvil jsem s ním před tím, než se upsal Liverpoolu a řekl mi, že chce s Liverpoolem vyhrávat trofeje - ale pokud klub neinvestuje do posil a neukáže opravdový záměr něco vyhrát, bude nucen odejít. Je velmi nepříjemné pro Nanda hrát v týmu takové kvality. Neviděli byste Rooneyho nebo Messiho hrát Evropskou ligu, takže zde není žádný důvod, proč by ji měl hrát i Fernando. Spolu s Davidem Villou je nejlepší útočník na světě a potřebuje vyhrávat na klubové úrovni, přesně tak, jak se mu to teď daří na reprezentační úrovni."

Pique minulý rok s Barcelonou vyhrál treble a toto léto se se Španělskem stal mistrem světa. Pique si myslí, že Liverpool v současné době není schopný vyhrát nějakou trofej a nabádá Nanda k příchodu do Barcelony."Liverpool již tuto sezonu ukázal, že není schopný nic vyhrát a to je pro Torrese konečná," říká Pique. "Liverpool už opravdu zkouší Nandovu loajálnost vůči klubu. Minulé dvě sezony slíbili, že najdou řešení, avšak stále ničeho nedocílili. Vlastnictví klubu vypadá velice nestále a ani hráči ani trenér nemají moc velikou víru v klub. Nebylo by pochyb, kdyby Torres v létě odešel. Hráči menší kvality by to udělali už loňské léto, jenže Nando je poctivý a věří, že klub nakonec docílí změny. Neříkám to proto, že ho chci v Barceloně, pravda je, že nevím jak se rozhodne. Může to být Chelsea, může to být Real Madrid, ale může to být i Barcelona. Ale vím, že chce hrát za klub kde bude vyhrávat ligové trofeje i evropské poháry. A byl bych moc šťastný, kdyby Nando podepsal nám příští léto."

Týmová fotka na sezónu 2010/2011

29. září 2010 v 15:43 | Barunka |  Fernando Torres
Zadní řada: Graham Carter (vedoucí kustód), Chris Morgan (fyzioterapeut), Darren Burgess (šéf oddělení tělesné kondice a zdraví), John Achterberg (tréner brankářů), David Ngog, Martin Kelly, Martin Hansen, Brad Jones, Pepe Reina, Peter Gulacsi, Sotirios Kyrgiakos, Danny Wilson, Rob Price (seniorský fyzioterapeut), Phil Coles (šéf lekárskeho tímu), Jordan Milsom (rehabilitační tréner), Lee Radcliffe (kustód).
Prostřední řada : Ivan Ortega (fyzioterapeut), Zaf Iqbal (lékař prvního týmu), Peter Brukner (šéf  oddělení sportovní medicíny a vědy), Mike Kelly (tréner prvního týmu), Jonjo Shelvey, Paul Konchesky, Christian Poulsen, Milan Jovanovic, Maxi Rodriguez, Daniel Pacheco, Nathan Eccleston, Jay Spearing, Sammy Lee (asistent manažéra), Paul Small (masér), Alan McCall (sportovní vědec ), Andrew Nealon (seniorský fyzioterapeut).
Přední řada: Martin Škrtel, Glen Johnson, Fábio Aurélio, Dirk Kuyt, Joe Cole, Steven Gerrard (kapitán), Roy Hodgson (manažér), Jamie Carragher, Fernando Torres, Ryan Babel, Daniel Agger, Lucas Leiva, Raul Meireles.

Gerrard a Torres budou chtít v lednu pryč z Liverpoolu, bojí se McManaman

29. září 2010 v 15:42 | Barunka |  Fernando Torres

Útočník Liverpoolu Fernando Torres tleská během utkání Ligy mistrů proti Realu Madrid.

Jedna z hvězd nedávné historie fotbalového Liverpoolu Steve McManaman se obává, že opory současného kádru Fernando Torres a Steven Gerrard budou chtít v lednu pláchnout z Liverpoolu. "Ani jeden z nich není šťastný, řeč jejich těla tomu nasvědčuje," uvedl McManaman.

Bývalý anglický reprezentant soudí, že v nejbližším přestupovém okně se okolo obou hráčů opět vyrojí řada lákavých nabídek. Už v létě Torres dlouho váhal, než kývl na setrvání v Liverpoolu. Brousila si na něj přitom zuby jak Chelsea, tak ještě bohatší Manchester City, ve vzduchu visela přestupová bomba s pořádným počtem nul na šeku.

"Jestli bude Liverpool třeba čtrnáctý, zůstanou? Zůstal bych já sám? Pokud se to stane, nejlepší hráči budou chtít odejít. Není divu, vždyť chtějí hrát Ligu mistrů, chtějí hrát v nejlepších týmech v nejlepších soutěžích," podotkl v britském listu Daily Mail McManaman. Aktuálně je Liverpool v tabulce Premier League dokonce až šestnáctý s pouhým jedním vítězství a šesti body ze šesti zápasů.

Již dříve před podobnou situací varoval legendární kanonýr Liverpoolu Ian Rush. "Torres či Gerrard nechtějí být součástí týmu, který nevyhrává," upozornil s tím, že letošní sezóna bude v rozhodování obou špičkových hráčů klíčová.

6.kolo PL - LFC : SUN (25.9.2010) - góly

28. září 2010 v 14:08 | Barunka |  Fernando Torres
On je boží ♥

Kuyt Torresovi věří

26. září 2010 v 16:44 | Barunka |  Fernando Torres

Dirk Kuyt trvá na tom, že Fernando Torres se brzy vrátí do pohody a začne střílet góly.
Torres výrazně přispěl k oběma včerejším gólům, ale góly zatím moc nepřidává, přesně zamířil jen při výhře 1-0 nad West Bromem v srpnu. Kuyt je ale přesvědčen, že se tento španělský kanonýr brzy střelecky probudí a začně střílet góly.
"Každý od Fernanda čeká góly, ale on nabízí mnohem více. Proti Sunderlandu byl odpovědný za oba góly. Pro tým je velmi důležitý, i když neskóruje. Jsem si jistý, že jeho góly přijdou. Jeho nálada se nikdy nezměnila. Pokud jste útočník a stejný typ jako je Fernando, chcete dávat hodně gólů. Každý ale může vidět, jak šťastný byl, když vytvořil oba góly. Když jste jeden z nejlepších útočníků planety, každý vás sleduje, tak stačí chvilka a jste kritizován. A když nevyhráváte zápasy, tak je nešťastný, já jsem nešťastný, tým je nešťastný. Ale všichni víme, že příští týden může vstřelit hat-trick a vše se změní."
Remíza se Sunderlandem znamená, že Liverpool ze šesti zápasů vytěžil šest bodů. Kuyt uznává, že Reds měli těžký start do soutěže, ale tvrdí, že jsou všichni přesvědčeni, že se dostanou na vítěznou vlnu.
"Zatím nejsme na naší úrovni, protože pokud bychom byli, tak bychom takovéto zápasy vyhráli. Každý den všichni těžce pracujeme, abychom se tam dostali, naneštěstí se to proti Sunderlandu nepovedlo, ale nemůžeme se dočkat příští příležitosti na odčinění. My jako hráči se snažíme vyhrát každý zápas a zabojovat o trofeje, ale situace v klubu není taková a musíme být trpěliví. Pokud jsi v Liverpoolu, tak jsou očekávání vždy vysoké a očekáváš výhru v každém zápase. Když prohraješ nebo remizuješ, lidé nejsou šťastní a my také nejsme šťastní a to je to, v čem se zrovna nacházíme. Toto přijde, protože víme, že máme kvalitu, zabere to jen čas. Všichni chceme vyhrát a zabojovat o poháry a jsem si jistý, že se to stane, pokud budeme pokračovat v práci. Ale musíme to dělat správně a získat nějaké body, než bude reprezentační pauza."

6.kolo - Liverpool FC : Sunderland AFC (25.9.2010)

26. září 2010 v 16:25 | Barunka |  Fernando Torres

Liverpool FC - Sunderland AFC 2:2 (1:1)

Góly :  5. Kuyt,  64. Gerrard -  25. (pen.)  48. Bent

Diváci: 43 626

Rozhodčí:  Stuart Attwell

Sestavy :

Liverpool FC: Reina, Johnson, Konchesky, Carragher, Skrtel, Gerrard , Poulsen, Meireles, Cole, Kuyt, Torres
Sunderland AFC: Mignolet, Onuoha, Turner, Bramble, Bardsley, Elmohamady, Henderson, Cattermole , Malbranque, Welbeck, Bent

Střídání:

27. Agger (Konechesky), 61. Ngog (Poulsen) - 81. Gyan (Welbeck), 89. Riveros (Malbranque), 90+6. Zenden (Bent)

Článek :

Do sestavy se vrátil po zranění Dirk Kuyt a předběhl výrok doktorů o dobrý týden. Hodgson tedy udělal jen jedinou změnu ze zápasu s Manchesterem, kdy se do základní jedenáctky nevešel Maxi Rodriguez. Zápas začal hned zostra, ve 2. minutě už lovil Mignolet míč ze sítě. Střílel Torres, gól ale neplatil, protože v době přihrávky od Gerrarda stál v ofsidu. Bylo to ale velké varování pro obranu hostů. O tři minuty už ale míč v síti sunderlandského gólmana znamenal gól. Vše začalo faulem Meirelese v polovině hřiště. Obránci Sunderlandu měli od rozhodčího povoleno rozehrát tento přímý kop, ale oni chtěli míč přenechat brankáři a patičkou mu ho posunuli. Tato patička znamenala rozehrání standardní situace a Torres to moc dobře věděl, chopil se příležitosti a s Kuytem šli sami na dezorientovaného brankáře. Nando přihrál Kuytovi, který s gólem neměl potíž. Nizozemský útočník se tedy vrátil ve velkém stylu. Po tomto gólu si Liverpool kontroloval vedení držením míče a občasnou snahou o útočení. V 18. minutě nás ale vyděsil Gerrard, který svou hlavičkou namazal Bentovi, který šel sám na Reinu, ten ale nezaváhal a včasným vyběhnutím šanci přerušil. V 22. minutě předvedl skvělé sólo Martin Škrteľ, bohužel na konci zamířil velmi nepřesně. 24. minuta byla těžká pro Poulsena, který evidentně zahrál rukou v pokutovém území. K penaltě se postavil Bent, který Reinu prostřelil. V 27. minutě se ještě zranil Konchesky po jednom ze skluzů. Vystřídal ho Agger. Zbytek poločasu se odehrál bez větších šancí a Sunderland se po vyrovnání dostal i více do hry, takže druhý poločas slibuje zajímavou hru.
Druhý poločas začal prachbídně. V 48. minutě skvěle centroval z pravé strany Onuoha a Bent po výborné hlavičce překonal Reinu. Chyboval Johnson, který měl hlavičce zabránit. Liverpool tedy musel zabrat, aby vytěžil alespoň nějaký bod. Reds šli po tomto gólu do kolen, nešlo jim zhola nic a celkovou frustraci vyjádřil v 59. minutě zbytečným faulem Torres, následovala žlutá karta. O minutu později dostává žlutou i Kuyt. V 61. minutě na stav zápasu reaguje Hodgson, ze hry jde Poulsen a místo něj Ngog, je to tedy jednoznačné posílení útoku. V 64. minutě se stal zázrak. Sunderland ztratil míč a po protiútoku Liverpool vstřelil gól. Byl to hlavičkou Steven Gerrard po centru z pravé strany od Torrese, který se skvěle uvolnil. Nechci ubírat kvalitu gólu, ale Liverpool si do této chvíle nevypracoval vůbec nic, takový je ale fotbal a naši hráči tuto situaci potřebovali jako sůl. O minutu později se srazil Carragher se Škrteľem, slovenskému stoperovi doktoři okamžitě obvázali hlavu, Carra, kterému tekla krev z hlavy, byl na tom hůře a strávil za čárou několik minut. V 75. minutě Liverpool zahrozil několika střelami, nakonec z toho gól nebyl, ale Reds se konečně probudili stejně jako fanoušci. V 82. minutě se ke střídání odhodlal Bruce, do hry poslal hvězdu MS Gyana, ze hry šel Welbeck. V závěru zápasu se Liverpool konečně začínal opravdu tlačit před branku soupeře, střely Johnsona a Ngoga šly ale vedle. V 95. minutě Liverpool zahrozil tutovkou, Johnson centroval, Aggrer hlavičkoval před bránu a Ngog z dvou metrů přestřelil ve skluzu bránu. V 97. minutě ještě centroval Cole, Škrťel hlavičkou prodloužil na Aggera, který hlavičkou netrefil ze dvou metrů bránu. Zápas i po těchto neuvěřitelných šancích skončil 2-2 a utrpení pokračuje.